آگهی آزمون سردفتری ۹۷

آگهی انتخاب سردفتر اسناد رسمی (آزمون سردفتری ۱۳۹۷)

طبق این آگهی که پس از حدود ۱۰ سال از تاریخ آخرین آزمون سردفتری اسناد رسمی انتشار یافته است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط از طریق آزمون کتبی و اختبار و پس از احزاط سایر شرایط، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.

متن این آگهی و شرایط این آزمون و ضرایب دروس به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«آگهی انتخاب سردفتر اسناد رسمی»

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید.

داوطلبان واجد شرایط می توانند از تاریخ ۱۳۹۷/۲/۱۷ لغایت ۱۳۹۷/۲/۲۷ با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام کنند.

* داوطلبین در زمان ثبت نام الزاماً باید واجد شرایط ذیل باشند:

۱ – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲- التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۳- داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی در زمان ثبت نام آزمون (برای آقایان).

۴- نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی باشد.

۵- نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضائی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت از خدمات مذکور در مدت انفصال یا تعلیق.

۶- داوطلبین باید به تشخیص پزشکی قانونی از سلامتی، تندرستی و توانائیهای جسمی متناسب و لازم برای انجام امور سردفتری برخوردار بوده و به هیچ یک از انواع مواد مخدر اعتیاد نداشته باشند.

۷- مطابق ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی متقاضیان نباید به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در موسسه دولتی و وابسته به دولت و شهرداری‌ها، عضویت در هیات‌مدیره و مدیریت عامل شرکت‌های تجاری و بانک‌ها یا موسسات بیمه و موسسات دولتی و یا وابسته به دولت اشتغال داشته باشند.

۸- مطابق حدنصاب سنی مذکور در ماده ۹ قانون دفاتر اسناد رسمی متولدین ۱۳۴۸/۱/۳۰ لغایت ۱۳۷۴/۴/۲۹ مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون خواهند بود.

۹- مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضائی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتراسناد رسمی، منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معتبر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

تذکر مهم: افراد دارای مدرک تحصیلی معادل مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون نمی‌باشند.

۱۰- داشتن مدرک کارشناسی کلیه رشته‌ها با سه سال تمام سابقه دفتریاری.

۱۱- دفتریاران اول با مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه بشرط داشتن هفت سال سابقه دفتریاری اول.

۱۲- داشتن مدرک تحصیلی حوزوی حداقل سطح دو و بالاتر از حوزه های مدیریت علمیه قم، اصفهان و خراسان رضوی (برای طلاب شیعه) و یا دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت (برای اهل تسنن).

۱۳- دارندگان تصدیق اجتهاد از مراجع مسلم.

۱۴- دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد.

مواد امتحانی:

عبارت است از: ۱- ادبیات فارسی (با ضریب ۲)، ۲- عربی (با ضریب یک)، ۳- حقوق ثبت (با ضریب ۳)،
۴- حقوق مدنی (با ضریب ۳)، ۵- حقوق جزاء (با ضریب ۲)، ۶- حقوق تجارت (با ضریب ۲)، ۷- احکام شرعی (با ضریب ۲)، ۸- قانون و آئین‌نامه‌های دفاتر اسناد رسمی (با ضریب ۳) و ۹- اطلاعات عمومی و هوش (با ضریب یک).

نحوه ثبت‌نام:

متقاضیان درصــورت واجد شــرایط بودن می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.ssaa.ir نسبت به انجام ثبت‌نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام کنند:

۱- ثبت‌نام در سایت مذکور از تاریخ ۱۳۹۷/۲/۱۷ لغایت ۱۳۹۷/۲/۲۷.

۲- اسکن عکس پرسنلی ۴×۳، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت.

۳- هزینه برگزاری آزمون به مبلغ ۶۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد که صرفاً از طریق سامانه قابل پرداخت و لازم است داوطلبان شماره رهگیری پرداختی خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه نزد خویش نگهداری کنند.

تذکرات مهّم:

– قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از انطباق شرایط خود با مفاد این آگهی اطمینان حاصل کنند. بدیهی است هزینه واریزی ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی‌شود.

– شماره کد رهگیری قبض واریزی را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام، عیناً وارد کنید.

– با توجه به اینکه کلیه اطلاعات مربوط به آزمون و تکمیل پرونده از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد، لذامتقاضیان موظفند بندهای ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را با دقت تکمیل کنند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بندهای مزبور متوجه متقاضی خواهد بود.

– ثبت نام زمانی کامل بوده که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات مندرج در فرم تقاضای شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداری کنند.

تاریخ و محل برگزاری آزمون و نحوه توزیع کارت:

– آزمون کتبی در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۹ برگزار خواهد شد.

– محل برگــزاری آزمون همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه طی اطلاعیه‌های منتشره در سایت www.ssaa.ir به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی، حداکثر ظرف دو ماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir اعلام خواهد شد و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی خواهد بود قبول‌شدگان می‌بایست حداکثر ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل را از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال کنند.

۱- تصویر مدرک تحصیلی مطلوب. (مندرج در شرایط اختصاصی)

۲- تصویر دو طرف کارت ملی.

۳- تصویر تمام صفحات شناسنامه.

۴- تصویر دو طرف کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی (برای آقایان).

۵- شش قطعه عکس (۴× ۳) رنگی زمینه سفید پشت نویسی شده.

۶- گواهینامه مهارت‌های هفت‌گانه کامپیوتر (ICDL)

تذکرات خیلی مهم:

۱) ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد (%۱۰)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد(۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخودار خواهند بود. مشمولین این بند ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثارگری را از مراجع ذی‌صلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ کنند. همچنین در زمان ثبت‌نام آزمون گزینه سهمیه ایثارگری خود را در بند مربوط درج کنند. در غیر این‌صورت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان ندارد.

۲) سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق مادام که در این سمت اشتغال دارند حق شرکت در آزمون مذکور را نخواهند داشت.

۳) هرمتقاضی حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.

۴) داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نیازهای ذکر شده در آگهی از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده و انتخاب کنند پس از ثبت نام، تغییر محل مورد تقاضا به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نخواهد بود.

۵) ثبت‌نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی‌نماید بدیهی است پذیرش نهایی بعد از انجام اختبار شفاهی و گزینش با احراز صلاحیت داوطلب برای تصدی سردفتری اسناد رسمی مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود.

۶) متقاضیان در صورت اعلام قبولی برای محل انتخابی در زمان ثبت‌نام حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت.

۷) صدور ابلاغ سردفتری منوط به طی دوره کارآموزی و احراز صلاحیت عملی داوطلب خواهد بود.

۸) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان اثبات گردد، از فهرست داوطلبان یا پذیرفته‌شدگان حذف و در صورت صدور ابلاغ نیز لغو ابلاغ خواهند شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر ثابت