مرتضی شهبازی نیا: اضافه شدن ۱۵ دقیقه به آزمون وکالت نیاز به تایید سازمان سنجش دارد

مرتضی شهبازی نیا ریاست اسکودا: اضافه شدن ۱۵ دقیقه به آزمون وکالت نیاز به تایید سازمان سنجش دارد/تاکید شده است که سوالات انحرافی به نسبت گذشته وجود نداشته باشد./ آگهی آزمون وکالت سال ۹۷ به زودی و در روزهای پایانی باقی مانده از شهریور ماه منتشر و ثبت نام در این آزمون از هفته دوم مهرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش رسانه حقوق به نقل از خبرگزاری ایسنا –

مرتضی شهبازی نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در رابطه با احتمال افزایش ۱۵ دقیقه به زمان پاسخگویی به سوالات آزمون وکالت(تعداد سوالات آزمون وکالت ۱۲۰ سوال است) گفت که نهایی شدن این موضوع نیاز به تایید سازمان سنجش دارد.

وی در این باره اظهار کرد: آگهی آزمون وکالت سال ۹۷ به زودی و در روزهای پایانی باقی مانده از شهریور ماه منتشر و ثبت نام در این آزمون از هفته دوم مهرماه آغاز خواهد شد.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری مرکز ضمن اعلام برگزاری آزمون وکالت سال ۹۷ در روز ۹ آذر ماه، عنوان کرد: کانون‌های وکلای دادگستری امسال با نگاه وسیع تری ظرفیت را تعیین کردند و این میزان کمی بیش از ۲۰ درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.

وی در تشریح شرایط آزمون وکالت سال ۹۷، تصریح کرد: آزمون از حیث سوال و منابع امتحانی تغییری نداشته است اما با توجه به دغدغه برخی از متقاضیان تاکید شده است که سوالات انحرافی به نسبت گذشته وجود نداشته باشد.

شهبازی نیا افزود: یکی دیگر از درخواست‌های متقاضیان، این موضوع بود که با توجه به تحلیلی بودن برخی سوالات، زمان در نظر گرفته شده برای آزمون کافی نیست که در این زمینه هم تمهیداتی شده است تا حداقل ۱۵ دقیقه به زمان پاسخگویی به سوالات آزمون اضافه شود که البته نهایی شدن این پیشنهاد نیاز به تایید سازمان سنجش از حیث هماهنگی‌های لازم برای برگزاری آزمون مانند زمان و مکان و … دارد.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. vahid گفت:

  سلام دکتر جانم
  وقتی میگن سوالات انحرافی نداریم ، دیگه چرا ۱۵ دقیقه اضافه میکنن،
  نکته اصولی ، جمله دوم جمله ی اول رو تخصیص زده

 2. vahid گفت:

  سوالات انحرافی نباشه نیاز به وقت اضافه نداریم

 3. هستی گفت:

  سلام اقای دکتر
  معلوم نیس باز چ خوابی دیدن بری داوطلبای بیچاره
  سوالای ۸خطی یا سوالات مریخی یا…..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر ثابت